Clasamentul Concursului Național de Creație Literară „Și eu știu să scriu!”, Ediția I, 2021 - Litera13

Noutăți

06 aprilie 2021

Clasamentul Concursului Național de Creație Literară „Și eu știu să scriu!”, Ediția I, 2021

 

Clasamentul Concursului Național de Creație Literară „Și eu știu să scriu!”, Ediția I, 2021

Premiile Editurii Arco Iris Brașov
Mihăilă Alex - Școala Gimnazială „Fănuș Neagu”, Brăila
Bun David Oliver - Școala Gimnazială „Avram Iancu”, Arad
Mărieş Ana - Școala Gimnazială „Avram Iancu”, București
Pricop Laura Ana - Școala Gimnazială Hangu, Suceava
Olteanu Andrei - Școala „I.I. Mironescu” Tazlău, Neamț

SECȚIUNEA 7-10 ANI
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰
Buzatu Elena-Amelia - Școala Gimnazială Hangu, Neamț
Neaga Alessia-Ioana - Şcoala Gimnazială Măneşti, Dâmboviţa
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰𝑰
Filipoiu Bianca Mihaela - Școala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Boldești-Scăieni, Prahova
Arhip Lina - IPLT „Alexandru Ioan Cuza” Chișinău, Republica Moldova
Bădan-Radu Alexia Maria  - Școala Gimnazială Gheorghe Țițeica, Craiova
Cernat Daria Maria - Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Boldești-Scăeni, Prahova
Chihaia Nicoleta - Școala Gimnazială „Doamna Nica”, Valea Mărului, Galați
Bobocea Mihai  Ioan - Școala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Brăila
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰𝑰𝑰
Stanciu Diana Maria - Școala Gimnazială „Victor Jinga”, Sighișoara, Mureș
Păune Rebeca Mihaela - Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște, Dâmbovița 
Mihăilescu Sarah Maria - Şcoala Gimnazială „Fănuş Neagu”, Brăila
Aron Diana - Școala Gimnazială ,, I. Gervescu” Săvinești, Neamț                   
Boicu Octavian Georgian - Școala Gimnazială „Petru Comarnescu” Gura Humorului, Suceava
Berbece Maria-Alexandra - Școala Gimnazială „Diaconu Coresi” Fieni, Dâmbovița
Ion Maria Patricia - Școala Gimnazială Produlești, Dâmbovița
𝑴𝒆𝒏ț𝒖𝒏𝒊
Clipea Darius Ioan - Școala Gimnazială „Petre Ispirescu”, Constanța
Cătău Elisa - Școala Gimnazială „Petru Comarnescu” Gura Humorului, Suceava
Reianu David Sebastian - Seminarul Teologic Ortodox Cluj-Napoca
Călușeriu Carmen - Școala Gimnazială Râșca, Suceava                                                                              
Burcea Marc Alexandru - Școala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu” Titu, Dâmbovița
Păuna Iulia Gabriela - Şcoala Gimnazială Nr.3, Doicești, Dâmbovița  
Rădulescu Alexandru Ionuţ - Școala Gimnazială „George Emil Palade”, Buzău

SECȚIUNEA 11-14 ANI
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰
Bobişteanu Iasmina - Școala Gimnazială, Nr. 1, Dângeni, Botoșani
Burlacu Robert - Școala „I.I Mironescu” Tazlău, Neamț
Busuioc Alexandra Ioana - Școala Gimnazială ,,Petru Comarnescu” Gura Humorului, Suceava
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰𝑰
Armașu Andra - Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Pucioasa, Dâmbovița
Neagoe Daria - Școala Gimnazială, Nr.49, București
Zaharia Marina Karina Christine - Școala Gimnazială „Mihu Dragomir”, Brăila                                                               
Cuţuhan Alexia Teodora - Școala Gimnazială „Petru Comarnescu”, Gura Humorului
Jalbă Niculina - Școala Gimnazială „Leon Dănăilă” Darabani, Bacău
Pop Sara Maria - Centrul Județean de Excelență Timiș - Școala Gimnazială, Nr. 24, Timișoara
𝑷𝒓𝒆𝒎𝒊𝒖𝒍 𝑰𝑰𝑰
Haralampie Alexandra - IPLT „Alexandru Ioan Cuza” Chișinău, Republica Moldova
Maria Daria-Georgiana – Școala Gimnazială ,,Alexandru Macedonski”, Craiova
Ilciuc Sara Alexandra - Școala Gimnazială „Teodor Bălan” Gura Humorului, Suceava
Corbuleț Maria – Adriana - Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare”, Buhuși, Bacău
Ignat Miriam - Școala „Teodor Balan” Gura Humorului, Suceava
Răducan Andreea-Maria  - Școala Gimnazială, Nr. 190,  București
Ciobanu Vlad Petru - Școala Gimnazială Sagna, Neamț
𝑴𝒆𝒏𝒕ț𝒊𝒖𝒏𝒊
Mihoc-Marc Carla Lăcrimioara - Școala Gimnazială, Nr.1, Nucet, Bihor
Jumbei Nicole - Colegiul Național Pedagogic ,,Gheorghe Lazăr’’, Cluj-Napoca
Avram Beatrice - Școala Gimnazială „Gheorghe Țițeica” Nr. 30, Constanța
Techereş Marius - Școala Gimnazială  „Nicolae Steinhardt”, Rohia Rogoz, Maramureș
Abordiencei Naomi - Școala Gimnazială „Pahomie C. Vasiliu” Grămești, Suceava
Toma Teodora-Maria - Școala Gimnazialӑ „Sfȃntul Apostol Andrei”, Buzӑu
Boștină Mario - Palatul Copiilor, Giurgiu

Premiile Grupului de Inițiativă Locală "Creionăm Viitorul" Brăila
Codrianu Ema- Paula - Liceul Teoretic "Lascăr Rosetti " Răducăneni, Iași
Vladu Maria Bianca - Școala Gimnazială “Elena Doamna”, Tulcea 
Ciubotaru Dara - Colegiul Național "B.P Hasdeu", Buzău
Dan Roxana Ioana - Liceul de Artă “Hariclea Darclee”, Brăila.

Lucrările premiate pot fi vizualizate accesând link-ul : https://sectiacopiibjbraila.blogspot.com/

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu