Elevi premiaţi la concursul „Tinere condeie” 2019

Vă facem cunoscut numele elevilor laureaţi la faza naţională a Concursului naţional „Tinere condeie”, ediţia 2019.

Clasele VII - VIII
Nr. Numele elevului Unitatea școlară Premiul

MERG IN TABĂRĂ

1 Munteanu Horia-David Colegiul Național Iași I
2 Pădirean Anisia Școala Gimnazială nr. 18 Sibiu I
3 Munteanu Darius Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Rm. Vâlcea I
4 Hisser Marian Școala Gimnazială „Sfântul Nicolae” București I
5 Moroșanu Patricia Colegiul Național Iași I
6 Curciuc Alessia Școala Gimnazială „Sfântul Nicolae” București I
7 Console Alexandra Oana Școala Gimnazială nr. 178 București II
8 Echim Irina Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București II
9 Surugiu Maria–Beatrice Școala Gimnazială „M. C. Epureanu” Bârlad II
10 Andronicescu Ioana Alexandra Școala Gimnazială „George Voevidca” C-lung Moldovenesc II
11 Timar Nicola Clubul Copiilor Năsăud II
12 Rebrean Iulia Palatul Copiilor Bistrița II
13 Dobra Darius Liceul Tehnologic Energetic „D. Hurmuzescu” Deva II

LAUREAȚI
14 Ionescu Mara-Karina Colegiul Național Iași III
15 Borzei Cătălin Liceul Tehnologic Energetic „D. Hurmuzescu” Deva III
16 Savin Tudor Școala Gimnazială nr. 7 Mediaș III
17 Giuglea Ramona Școala Gimnazială „Traian” Craiova III
18 Precup Iulia Maria Colegiul Național Bilingv „George Coșbuc” București M
19 Păcurar Denis Școala Gimnazială nr. 7 Mediaș M
20 Tripa Felix Matei Liceul Tehnologic Energetic „D. Hurmuzescu” Deva M
21 Oprică Livia Andreea Clubul Copiilor Medgidia M
22 Brad Catinca Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Rm. Vâlcea M
23 Balint Alexandra Școala Gimnazială nr. 56 București M
24 Mihai Melissa Alexandru Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București M
25 Sălăvăstru Alesia Domnica Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București M

Clasele IX - XII
Nr Numele elevului Unitatea școlară Premiul

MERG IN TABĂRĂ
1 Scutaru Ioana Colegiul Național „Costache Negri” Galați I
2 Tătărușanu Ioana Colegiul Național Iași I
3 Rîlea Petru Colegiul Național Militar „Al. I. Cuza” Constanța I
4 Șmalbergher Diana Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret I
5 Florescu Șerban Nicolae Colegiul Național Pedagogic „Carol I” C-lung Muscel I
6 Oichea Mihai Colegiul Național Pedagogic „Ștefan Odobleja” Dr. Tr. Severin I
7 Atănăsoaie Andra Colegiul Național „Costache Negri” Galați
I
8 Coteț-Șerban Georgiana Liceul Teoretic „C-tin Brâncoveanu” Dăbuleni I
9 Zaharia Ilinca Colegiul Național Iași I
10 Tulbure Bianca-Maria Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova I
11 Chifor Raluca Ioana Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București I
12 Neagoe Georgiana-Dorina Colegiul Național „Elena Cuza” București I
13 Fîntână Olivia Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța I
14 Grigorescu Emanuela Maria Colegiul Național Pedagogic „Carol I” C-lung Muscel I
15 Abbas Aida Colegiul Național Pedagogic „Constantin Brătescu” Constanța I
16 Ursachi Iuliana Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret I
17 Tudorache Andra-Elena Colegiul Economic „Virgil Madgearu” București I
18 Cristinaru Ștefan Colegiul Tehnic „Lațcu Vodă” Siret II
19 Popa Denisa Colegiul Național „Unirea” Târgu Mureș II
20 Macarie Bogdan Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București II
21 Cristea Maria Colegiul Național Pedagogic „Spiru Haret” Buzău II
22 Banu Ana Colegiul Național „Sfântul Sava” București II
23 Ciulei Flavia Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea II
24 Latu Antonia Mălina Ecaterina Colegiul Național „George Coșbuc” Motru II
25 Andrei Alexandra Elena Colegiul Național „B.P. Hașdeu” Buzău II
26 Olaru Elena Clubul Copiilor Medgidia II
27 Burlacu Cipriana Maria Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu” București II
28 Cîlțaru Ana Maria Colegiul Național Pedagogic „Ștefan Odobleja” Dr. Tr. Severin II
29 Roșu Mihai Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea II
30 Ivanov Bogdan Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea II

LAUREAȚI
31 Nistor Maria-Ecaterina Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” București III
32 Gaiță Alexandra Colegiul Național „Elena Cuza” București III
33 Cicur Oana Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu III
34 Trașcu Robert-Valentin Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni III
35 Borșaru Gabriela Bianca Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța III
36 Benția Anda Palatul Copiilor Pitești III
37 Cumpănă Arabella-Angelina Colegiul Național „Mihai Eminescu” Iași III
38 Săndoiu Cristina Colegiul Național „Ștefan Odobleja” Mehedinți III
39 Bodolică Marius-Constantin Colegiul Național „Ferdinand I” Bacău III
40 Faur Monica Colegiul Economic „Virgil Madgearu” București III
41 Savu Anca Colegiul Economic „Virgil Madgearu” București III
42 Racoviță Oana Maria Colegiul Național „Spiru Haret” Târgu-Jiu III
43 Ciucă Andreea Carmen Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Rm. Vâlcea III
44 Ailenei Elena Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
III
45 Horea Emilian Palatul Copiilor Bistrița III
46 Drăghici Elena Liceul Teoretic „Dimitrie Bolintineanu” București III
47 Moisă Mihaela Colegiul Național „Costache Negri” Galați III
48 Teodorescu Ioana Teodora Colegiul Național „B.P. Hașdeu” Buzău III
49 Matei Ștefania Colegiul Național Iași M
50 Țeghiu Simona Colegiul Național Pedagogic „Ștefan Odobleja” Dr. Tr. Severin M
51 Iordache Laurențiu-Andrei Colegiul Național „Elena Cuza” București M
52 Purice Teodora Liceul Teoretic „Filadelfia” Suceava M
53 Cristescu Rami-Mihai Colegiul Național „Iancu de Hunedoara” Hunedoara M
54 Grosu Robert Claudiu Liceul Teoretic „Grigore Moisil” Tulcea M
55 Tulbure Bianca-Maria Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova M
56 Ciurea Maria Alexandra Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova M
57 Popescu Simina Colegiul Național Bilingv „G. Coșbuc” București M
58 Florea Chelsea Nicole Colegiul Național Bilingv „G. Coșbuc” București M
59 Stancu Alexandra-Maria Colegiul Național „Elena Cuza” Craiova M
60 Ilie-Niculescu Maria Colegiul Național de Informatică „Tudor Vianu” București M
61 Popescu Vlad Colegiul Național Pedagogic „Carol I” C-lung Muscel M
62 Encean Teodor Palatul Copiilor Bistrița
M
63 Ropotean Ștefan Colegiul Național „Octavian Goga” Beiuș M
64 Durnea Theodora Colegiul Național „Matei Basarab” București M
65 Mihăilescu Andra-Antonia Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava M

Director General
Mihaela Tania IRIMIA

Inspector de specialitate
Cătălina Chendea

sursa Optimalmedia.ro 

Share:

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Postari populare

Promo

Abonamente

Promo